امروز جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷

باید یک شهر حوزوی در قم ایجاد شود جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱:۰۰


باید یک شهر حوزوی در قم ایجاد شود تعداد بازدید: ۳۴۵

عضو مجمع نمایندگان طلاب با بیان این که حوزه علمیه قم به یک شهر بزرگ نیاز دارد که باید نقشه آن کشیده شود، خاطر نشان کرد: این شهر حوزوی به بزرگان ارائه شود و علاقه مندان به توسعه دین بنای مورد نیاز آن را بسازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب،  حجت الاسلام سید علیرضا تکیه ای در پنجاه و سومین نشست عمومی مجمع نمایندگان طلاب در نطق پیش از دستور این نشست با بیان این که جهان بشریت از نابودی داعش بهره های زیادی خواهد برد، اظهار داشت: فتوحات نظام اسلامی جای شکر دارد اما باید دانست که در دین اسلام فتح ابواب محبت و مودت داریم که زیارت اربعین بزرگترین نماد آن است.

 

وی افزود: اربعین حقیقتا یک ارتش بیست میلیونی استقبال از دولت موعود بود و حتی در حرم قدس رضوی چهار میلیون نفر حضور داشتند که چهارصد هزار نفر پیاده مشرف شدند.

 

رییس ستاد اعتکاف قم با تأکید بر این که انقراض داعش فتح الفتوحی بزرگ بود، ابراز داشت: این امر شکست کفر و نفاق و باطل و در برابر آن پیروزی مظلومیت و اسلام و حق بود و ما یک تحلیل قطعی داریم که عربستان به فضل الهی در درون درگیر شده است و آمریکا نیز تاریخ مصرف سعودی را پایان یافته می داند.

 

وی ادامه داد: امروز جنگ داخلی بین هیأت حاکمه آل سعود پیش آمده است و آن چه مسلم است تمامیت جریان سعودی به ویژه با حضور جوانی بی تجربه یعنی محمد بن سلمان در رأس کار در حال انفعال است، بنابراین شکست داعش در کنار انفعال عربستان تمامیت استکبار را نیز منفعل خواهد کرد.

 

حجت الاسلام تکیه ای در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که فتح معنویت به برکت نظام جمهوری اسلامی است، یادآور شد: همه این ها آثار روحانیت معظم تشیع و حوزه علمیه قم است و اگر این درست است معتقدیم که اعزام علما و تأمین علمای بلاد یک خلأ بزرگ در سطح کشور به شمار می رود.

 

وی عنوان کرد: تهی شدن برخی مراکز بزرگ علمی از علمای حوزه یکی از مسائل مهم در این دوره است و به نظر می رسد حوزه علمیه قم بدون شک باید توسعه پیدا کند، البته تقویت و توسعه حوزه قم به این نیست که به صورت جزیره ای مدرسه درست کنیم بلکه مجموعه ای تدارک شود در طول سال ها نیازهای همه جانبه حوزه در آن دیده شود.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب با بیان این که حوزه علمیه قم به یک شهر بزرگ نیاز دارد که باید نقشه آن کشیده شود، خاطر نشان کرد: این شهر حوزوی به بزرگان ارائه شود و علاقه مندان به توسعه دین بنای مورد نیاز آن را بسازند.