امروز جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷

تمام آزادیخواهان جهان ندای مظلومیت مسلمانان میانمار را فریاد بزنند یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۵:۰۶

جامعه مدرسین حوزه علمیه:
تمام آزادیخواهان جهان ندای مظلومیت مسلمانان میانمار را فریاد بزنند تعداد بازدید: ۴۵۰

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای ضمن محکومیت نسل کشی مسلمانان میانمار از تمام آزادیخواهان جهان و امت اسلامی خواسته است ندای مظلومیت مسلمانان میانمار را فریاد بزنند.
   جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای ضمن محکومیت نسل کشی مسلمانان میانمار از تمام آزادیخواهان جهان و امت اسلامی خواسته است ندای مظلومیت مسلمانان میانمار را فریاد بزنند و نگذارند این وحشی‌گری‌ها و جنایتها در پس سکوت خائنانه نهادهای بین‌المللی پنهان بماند و نگذارند این وحشی‌گری‌ها و جنایتها در پس سکوت خائنانه نهادهای بین‌المللی پنهان بماند.

متن بیانیه چامعه مدرسین حوزه علمیه قم که به امضای آیت الله محمد یزدی رییس شورای عالی این نهاد حوزوی رسیده است به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وضعیت اسفناک و ناراحت کننده ی قتل عام هزاران مسلمان در میانمار و خشونت‌های بی‌رحمانه علیه مسلمانان این منطقه هم چنان در سایه سنگین سکوت مدعیان حقوق بشر و سازمانهای بین‌المللی ادامه دارد.

در این مسلمان کشی‌های سفاکانه، مرد و زن و کودک زیر چکمه های حکام استعماری میانمار و تحت عناد و دشمنی با اسلام و مفاهیم اسلامی به قتل می‌رسند‌، جان و مال شان غارت می‌شود و آواره و بی‌خانمان در آتش حقد وکینه ظالمانه ارتش و بودائیان افراطی می‌سوزند و سازمانهای بین المللی  در سکوتی معنا دار فقط عنوان دفاع از حقوق بشر را یدک می کشند.

سازمان های بین المللی باید به خیانت خود در برابر انسانیت و حقوق بشر اعتراف کنند. این چه حقوق بشری است؟ حقوق بشری که اکنون بیش از آنکه به انسانیت و انسان اهتمام واعتنا داشته باشد به حربه‌ای سیاسی در دستان نظام سلطه و تحت اراده ی شیاطین بین‌المللی تبدیل شده است، دیگر چیزی جز ادعای تبلیغاتی و بی‌اثر نیست و کشتار مسلمانان در اقصی نقاط جهان از غرب تا شرق آسیا تو خالی بودن و بی‌محتوایی این نوع حقوق بشر را آشکار کرده است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت نسل کشی در میانمار از تمام آزادیخواهان جهان و امت اسلامی می‌خواهد ندای مظلومیت مسلمانان میانمار را فریاد بزنند و نگذارند این وحشی‌گری‌ها و جنایتها در پس سکوت خائنانه نهادهای بین‌المللی پنهان بماند.

همچنین از مسئولان کشور به‌ویژه وزارت امور خارجه خواستاریم با  اتخاذ تدابیری حکیمانه، حمایت از مسلمانان میانمار را پیگیری و در دستور کار خود قرار دهند، تا چون همیشه ایران اسلامی پرچمدار حمایت از مستضعفان جهان باشد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم