امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

مجمع طلاب حوزه انقلابی و رفع مشکلات معیشتی را با جدیت پیگیری کند پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۸:۰۰


مجمع طلاب حوزه انقلابی و رفع مشکلات معیشتی را با جدیت پیگیری کند تعداد بازدید: ۲۵

نماینده طلاب و فضلای قم در مجمع نمایندگان گفت: مجمع و اعضای هیأت رییسه باید در انتقال دغدغه طلاب به مراجع تقلید، علما و مراکز حوزوی و غیرحوزوی کوشا باشد؛ بنابراین شایسته است که مجمع طلاب در دو بخش حوزه انقلابی و رفع دغدغه طلاب در دو عرصه اجرا و مدیریت و معیشتی، طلاب تلاش زیادی کند و در طرح ها و لوایحی که در این مجمع به تصویب می رسد این دو بخش را بیشتر مورد دقت قرار دهند.
 
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی، در دومین جلسه دوره هشتم مجمع طلاب که شامگاه چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سخنرانی می کرد، اظهار داشت:  خدارا شاکر و سپاسگزارم که توفیق شد در محضر شما عزیزان باشم و به عنوان نماینده طلاب قم انتخاب شوم.

 

وی که برای عضویت در هیأت رییسه مجمع طلاب کاندیدا شده بود و پس از سخنران از حضور در این مسئولیت انصراف داد، ولی در ادامه سخنان خود گفت: این حضور بنده به عنوان کاندیدا هیأت رییسه بنابر اصرار اساتید بود که بنده هم امتثال امر کردم.

 

حجت الاسلام والمسلمین مومنی ادامه داد: حوزه انقلابی باید در برطرف کردن دغدغه های رهبر معظم انقلاب اسلامی کوشا باشد، زیرا  رهبری عزیز این مجمع را مورد خطاب قرار دادند و تنها مجمع را شایسته این امر دانستند.

 

وی افزود: ما شاهد هستیم که برخی در تلاشند تا حوزه را به سمت سکولار سوق دهند و در این زمینه حرکت های صورت می گیرد و این شایسته یک حوزه انقلابی نیست، متاسفانه در بدنه حوزه و گاهی در سطوح عالی حوزه شاهد این گونه تفکرات هستیم.

 

نماینده طلاب و فضلای قم در مجمع نمایندگان ادامه داد: مجمع و اعضای هیأت رییسه باید در انتقال دغدغه طلاب به مراجع تقلید، علما و مراکز حوزوی و غیرحوزوی کوشا باشد؛ بنابراین شایسته است که مجمع طلاب در دو بخش حوزه انقلابی و رفع دغدغه طلاب در دو عرصه اجرا و مدیریت و معیشتی، طلاب تلاش زیادی کند و در طرح ها و لوایحی که در این مجمع به تصویب می رسد این دو بخش را بیشتر مورد دقت قرار دهند.

 

وی یادآور شد: متاسفانه گاهی شاهد هستیم که همچنان طلاب در حوزه اجرا و مدیریت دچار مشکل هستند و با وجود اینکه در روزهای پایانی سال تحصیلی قرار داریم ولی همچنان برخی طلاب در این بخش گرفتار هستند.

 

استاد سطح عالی حوزه علمیه قم گفت: همچنین در بخش معیشتی، طلاب دچار مشکل هستند؛ البته مجمع و هیأت رییسه در این زمینه اقداماتی را انجام داده اند که همگان بر آن واقف هستند؛ ولی باید همت ها را در این دو بخش افزون تر کرد.